Harduer

Raport: Samsung Galaxy S9 debuton më 27 Shkurt

Publikuar , 15 Dhjetor 2017
0
Prandaj nëse Samsung do të prezantojë telefonin në Kongresin Mobil Botëror, ajo mund të jetë dita e dielë më 25 Shkurt. Raport: Samsung Galaxy S9 debuton më 27 Shkurt

Spekulimet rreth flagshipit të ri të Samsung, Galaxy S9, janë shtuar. Ditën e djeshme u publikua një video e telefonit dhe së bashku me të edhe data e debutimit.

Sipas një raporti të publikuar nga sajti Korean The Bell thuhet se Samsung Galaxy S9 debuton më 27 Shkurt 2018.

Kjo datë do të përkonte me Kongresin Mobil Botëror vitin e ardhshëm i cili fillon më 26 Shkurt për publikun edhe pse aktivitetet dhe konferencat për shtyp të kompanive mbahen një ditë para.

Prandaj nëse Samsung do të prezantojë telefonin në Kongresin Mobil Botëror, ajo mund të jetë dita e Dielë më 25 Shkurt.

Në të kaluarën Samsung vazhdimisht ka prezantuar linjën Galaxy S në Kongresin Mobil Botëror më përjashtim të vitit të kaluar kur u prezantuan në muajin Prill. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  ARKEP po ndjek me shqetësim situatën e krijuar mes Telekomit të Kosovës dhe Z-Mobile

Lajmet e fundit>