Harduer

Raporti: Samsung do të lançojë vitin e ardhshëm një telefon që paloset

Publikuar , 19 Korrik 2018
0
Ky telefon mund të kushtojë më shumë se 1.500 dollarë dhe së pari do të tregtohet drejt përdoruesve të tillë si lojtarët. Raporti: Samsung do të lançojë vitin e ardhshëm një telefon që paloset

Samsung po punon në një smartfon të palosshëm që mund të lançohet në fillim të vitit të ardhshëm, sipas The Wall Street Journal. Ky telefon njoftohet se ka një ekran prej 7 inçësh që mund të përkulet në gjysmë për ta transformuar atë në një formë portofoli. Jashtë pajisjes do të ketë ende një lloj të ekranit.

Për shkak të dy ekraneve të saj, kompania do të duhet të ndërtojë një bateri më të madhe, e cila është shqetësuese për shkak të problemeve të para të baterisë Galaxy Note 7.

Ky telefon mund të kushtojë më shumë se 1.500 dollarë dhe së pari do të tregtohet drejt përdoruesve të tillë si lojtarët. Ky koncept i një telefoni të palosshëm nuk është i ri për Samsung.

Në Tetor të vitit të kaluar, u publikuan imazhe të një patente të Samsung që tregonin një dizajn telefonik të palosshëm. Duket e ngjashme me atë që The Wall Street Journal përshkruan. Kompania madje ka thënë se po punonte për këtë pajisje disa herë.

Në Prill të vitit 2017, inxhinieri kryesor i Samsung Display, Kim Tae-woong, tha se kompania po përqëndrohej në ekranet e sheshta dhe pastaj do të mbështeste ekranet e palosshëm. Kompania ka prezantuar tashmë telefona të shumtë me kornizë minimale, megjithëse nuk janë krejtësisht pa të, kështu që duket se ekipi mund të rifokusohet për diçka të re.

Në atë kohë, Samsung tha se ka gjasa të lëshojë një telefon të palosshëm në 2019, i cili, përsëri, përputhet me raportimin e Journal.

Që nga ajo kohë, kompani të tjera si ZTE kanë prezantuar telefonat e palosshëm. Axon M i ZTE u lançua në SHBA nëpërmjet AT & T dhe përmban dy ekrane jo fleksibël. Ideja ishte se përdoruesit mund të shikojnë filma me ekran të plotë ose të kryejnë detyra të shumëfishta me lehtësi.

LEXO EDHE:  Frikë tek Samsung ndërsa ekranet e thyera shtyjnë debutimin e Galaxy Fold

Telefoni i Samsung mund të mos jetë më ideal për këto funksione, por të paktën do të duket unik. /PCWorld Albanian

Tags >

samsung
Lajmet e fundit>