Lajmet

Rather zëvendëson përmbajtjet që nuk dëshironi t’i shihni në ueb

Publikuar , 18 Nëntor 2013
0
Rather zëvendëson përmbajtjet që nuk dëshironi t’i shihni në ueb

Rather google chromeChrome: Nganjëherë mund të mos dëshironi të shihni reklama të emisioneve televizive ose fotografi të vazhdueshme të cilat nuk ju pëlqejnë.

Ndoshta nuk dëshironi të shihni çdo gjë të papërshtatshme e cila i ndodh Justin Bieber. Çfarëdo që doni të shmangni, Rather do ta zëvendësojë atë përmbajtje me gjërat që doni ju, kështu që ato pjesë zëvendësohen.

Rather punon në një rrugë shumë të thjeshtë, iu tregon se cilat janë fjalët dhe frazat kyçe që doni të shmangni duke bërë një listë të ndaluar.

Nëse nuk doni të hiqni ndonjë pjesë, disa të popullarizuara tashmë ekzistojnë në shërbim të cilat mund t’i shtoni me një klikim. Sapo të keni ato fjalë të ndaluara, ju vetëm duhet të shtoni burime të përmbajtjes alternative.

Rather pranon furnizuesit në Instagram ku mund të zëvendësoni përmbajtjen bezdisëse me fotografi të ushqimit apo çdo gjëje tjetër. Është i thjesht, me efikasitet dhe falas për t’u përdorur. Thjesht klikoni këtu për ta shkarkuar dhe për ta përdorur. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Google jep 1.5 milionë dollarë për këdo që gjen probleme sigurie te telefonët Pixel

Lajmet e fundit>