Lajmet

Reagimet e Facebook të disponueshme edhe në komente

Publikuar , 04 Maj 2017
0
Anëtarët mund të reagojnë ndaj postimeve të përdoruesve dhe statusve në fushën e komenteve me shprehjet si "Love", "Haha", "Wow", "Sad" dhe "Angry." Reagimet e Facebook të disponueshme edhe në komente

Përdoruesit e Facebook tashmë pjesë të komenteve të tyre mund të bëjnë edhe reagimet. Rrjeti social sapo ka shtuar këtë veçori të re por jo të gjithë mund ta përdorin ende.

Anëtarët mund të reagojnë ndaj postimeve të përdoruesve dhe statusve në fushën e komenteve me shprehjet si “Love”, “Haha”, “Wow”, “Sad” dhe “Angry.”

Për dërguar një reagim ndaj një koment e gjitha që përdoruesit duhet të bëjnë është të mbajnë shigjetën e mausit mbi butonin “Like” ku do të shfaqen edhe reagime ngjitur.

Përditësimi i cili i dedikohet kryesisht të rinjve mund tu kursejë goxha kohë edhe shumë përdoruesve të tjerë. Në të kaluarën përdoruesit mundeshin të pëlqenin dhe replikonin komentet. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook ka financuar një studim për leximin e trurit të njeriut

Tags >

Facebook