Analiza

Reklama e fundit e Apple tregon se “iPhone është shpëtimtar i botës”

Publikuar , 03 Gusht 2014
0
Reklama e fundit e Apple tregon se “iPhone është shpëtimtar i botës”

0Seria e reklamave të Apple me titullin “Ju jeni më të fuqishëm se sa që mendoni” vazhdon me një tjetër pjesë, të quajtur “Ëndrrat”. Derisa e para përmbante Pixies dhe kreativitet, reklama më e fundit shfaq përdorime humane të pajisjes iPhone.

Doktorët, veteranët, ambientalistët dhe zjarrfikësit e përdorin iPhone-in për të përmirësuar jetët e të tjerëve në këtë reklamë. 9to5Mac ka identifikuar aplikacionet dhe pajisjet ndihmëse që janë përdorur në reklamë, duke përfshirë matësin e erës Vaavud dhe aplikacionin Response Deck.

Reklama e kaluar e Apple në këtë seri, “Të qenurit prind” ishte më tepër e përqendruar në shëndet dhe shtëpi, por të gjitha seritë kanë një vazhdueshmëri: secila synon të jetë rreth njerëzve të famshëm të cilët përdorin iPhone në vend se të jetë më tepër vetëm për telefon. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”PQBTd4xF6tU”]

LEXO EDHE:  iPhone 11 Pro merr notën 6 për riparimin

Lajmet e fundit>