Analiza

Reklama më e fundit e Microsoft tregon avantazhet e Cortana-s ndaj Siri-t të Apple

Publikuar , 29 Korrik 2014
0
Reklama më e fundit e Microsoft tregon avantazhet e Cortana-s ndaj Siri-t të Apple

Cortana_vs_SiriMicrosoft ka publikuar një video duke vendosur ballë përballë asistentin e tij dixhital Cortana kundër asistentit virtual të rinovuar të Apple, Siri.

Të dy asistentët u “përballën” me njëri-tjetrin në një reklame pa nota humori duke treguar se çfarë mund të bëjë Cortana për t’ju ndihmuar në punët gjatë ditës, ofruar një eksperiencë më shumë natyrale.

Gjiganti teknologjik përdori dy smartfonët iPhone 5S dhe Lumia 635. Veçoritë dhe karakteristikat e demonstruara në këtë reklamë përfshijnë përkujtuesit për aplikacionin “Njerëzit” dhe eventet, diçka që Siri aktualisht nuk është në gjendje ta bëjë. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”w0pjD4qpIpg”]

LEXO EDHE:  Samsung konfirmon telefonin e ri me ekran me palosje

Tags >

Microsoft