Lajmet

Ring lancon sistemin e sigurisë për shtëpitë për vetë 199$

Publikuar , 14 Qershor 2018
0
Ring po përgatitet të lanciojë sistemin e plotë të sigurisë në shtëpi- një alarm, tastierë dhe një sërë sensorësh që monitorojnë një shtëpi gjatë kohës që jeni në gjumë ose larg. Ring lancon sistemin e sigurisë për shtëpitë për vetë 199$

Ring po përgatitet të lanciojë sistemin e plotë të sigurisë në shtëpi- një alarm, tastierë dhe një sërë sensorësh që monitorojnë një shtëpi gjatë kohës që jeni në gjumë ose larg.

Produkti, i quajtur Ring Alarm, u njoftua fillimisht (dhe duhej të dilte) tetorin e kaluar. Por pas një padie, një vonese të gjatë dhe një rebrandim, Ring thotë se tani është gati. Shitjet për sistemin e sigurisë fillojnë sot, dhe produkti supozohet të fillojë dërgimin muajin e ardhshëm.

Pika e fortë e shitjes këtu është çmimi: sistemi fillon me $199, i cili është çmim relativisht i lirë për një sistem sigurie në shtëpi. Ajo vjen vetëm me një sensor të vetëm të lëvizjes ($30 veçmas) dhe një sensor të vetëm derë/dritare (20 $ veç e veç), kështu që do të duhet të shpenzoni më shumë për të veshur shtëpinë tuaj. Por ende do të dalë shumë më pak se shumë sisteme të konkurrentëve. Nest, për shembull, shet një sistem të ngjashëm për 399 dollarë.

Sistemi i Ring ka të ngjarë të apelojë në radhë të parë tek njerëzit me më shumë një prirje për ti ndërtuar gjërat vetë kur bëhet fjalë për pajisje inteligjente në shtëpi.

Sistemi mund të jetë vetë-instaluar dhe është projektuar për të punuar edhe pa një shërbim profesional monitorimi. Kjo do të thotë që pronarët e shtëpive do të duhet të merren me alarmet, por gjithashtu do të thotë se nuk do të duhet të paguajnë një tarifë.

Monitorimi profesional do të jetë në dispozicion për ata që e duan atë për 10$ në muaj, e cila është, përsëri, relativisht shumë e lirë. Ajo gjithashtu vjen me disa përfitime të tjera, duke përfshirë backup LTE nëse del nga interneti dhe backup i pakufizuar për kamerat në shtëpinë tuaj.

LEXO EDHE:  Facebook vazhdon të rritet

Ky shërbim ka për qëllim kombinimin e më shumë sensorëve të sigurisë tradicionale në shtëpi me zilën e dyerve të Ring dhe kamerat në qendër të vëmendjes. Është një evolucion mjaft i natyrshëm për Ring pasi kompania tashmë ka shitur prodhime që synojnë të sigurojnë një shtëpi.

Ring u ble nga Amazon në fillim të këtij viti, duke plotësuar përzgjedhjen gjithnjë e më të madhe të Amazon për pajisjet inteligjente të shtëpisë.

Megjithëse nuk ka ndonjë shenjë të dukshme të vendndodhjes së Ring në Amazon, ky shërbim ndryshon – nuk integrohet me shërbimin e ambalazhit Amazon në shtëpi dhe aparati i sigurisë i Amazon nuk është i pajtueshëm – është e lehtë të imagjinosh se ku mund të ndodhë në të ardhmen. /PCWorld Albanian

Lajmet e fundit>