Biznes

Rivali Bitcoin Ethereum arrin vlera rekord prej 250 dollarësh

Publikuar , 05 Qershor 2017
0
Ether është emri i monedhës dixhitale e cila funksionon me blockchain-in e ethereu, një teknologji e që mbështet monedhat dixhitale. Rivali Bitcoin Ethereum arrin vlera rekord prej 250 dollarësh

Ethereum një alternativë i Bitcoin, arriti një rekord të ri të Dielën pas një interesi të lartë të shfaqur për monedhat dixhitale në Azi.

Ditën e Dielë Ethereum këmbehej me 250,41 dollar sipas të dhënave të CoinDesk. Kjo është një rritje me 2,839% nga 8.52 dollar që ishte më 1 Janar. Ndërsa të Hënen Ethereum këmbehej me 246,62 dollar pak më poshtë sesa rekordin i saj.

Ether është emri i monedhës dixhitale e cila funksionon me blockchain-in e ethereu, një teknologji e që mbështet monedhat dixhitale.

Shumica e volumi të Ethereum aktualisht po vjen nga Koreja e Jugut sipas uebsajtit CryptoCompare. Së fundi themeluesi i Ethereum, Vitalik Butein u takua me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin për implementimin e mundshëm të monedhës në këtë vend. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Uplift Albania shpalli fituesit e programit parë në mbështetje të startupeve nga Shqipëria, Kosova dhe Rajoni