Softuer

Rock Band gati për rok në iPhone

Publikuar , 09 Tetor 2009
0
Rock Band gati për rok në iPhone

EA Mobile ka lajmëruar se loja e saj muzikore jashtëzakonisht e popullarizuar do të bëjë rrugën e saj drejt App Store më vonë gjatë këtij muaji.

Për ata që ende nuk e kanë kuptuar, Rock Band ju lejon të ecni para prej një artisti të panjohur të rokut në një yll të këtij zhanri duke prekur këngë të popullarizuara gjatë këtij rrugëtimi. Në versionin e iPhone nga EA Mobile, ju mund të zgjidhni të luani si baterist, kitarist, basist ose vokalist në cilindo prej tri niveleve të vështirësisë. Duke u veçuar me këngë nga Foo Fighters, Silversun Pickups, Steve Miller Band apo Beastie Boys, Rock Band premton të sjellë shpirtin e rokut në platformën mobile të iPhone.
d
Argëtimi i Rock Band është edhe mundësia për të luajtur me shokë, duke ndihmuar njëri tjetrin gjersa ecni para dhe tentoni të bëheni profesionist me këngët e reja që dalin para jush. Rock Band për iPhone premton të ju lejojë të luani karrierë solo ose me miq përmes veçorive multiplayer përmes Bluetooth-it, që është shpalosur në përditësimin 3.0 të softuerit të iPhone. Ju mund të dëgjoni kur miqtë ja huqin ndonjë note dhe mund ti tërhiqni kur dështojnë.

EA Mobile shpreson ta bëjë këtë lojë të parën me eksperiencë të plotë multiplayer në iPhone, duke mundësuar luajtjen me dy deri në katër anëtar tjetër të bendit.

Nëse nuk mund të bëheni bashkë përmes Bluetooth-it, atëherë Rock Band do të lejojë sinkronizimin përmes Facebook dhe përdorimin e mesazheve në lojë për të kontrolluar gjendjen e bendit. Rock Band do të pëdorë teknologjinë e iPhone për t’iu mundësuar ju të ftoni miq për t’u argëtuar.

LEXO EDHE:  Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

Versioni për iPhone do të veçohet me disa veçori të nivelit argëtues, duke filluar prej Quick Play e deri tek Tour Mode. Ju mund të nisni punën për të luajtur me kitare prej stadiumeve, pastaj të mblidhni shpërblime, të përfundoni këngë, etj.

Loja bazë do të ketë 20 këngë roku, duke përfshirë tituj nga 30 Seconds to Mars, Blink 182, Lynyrd Skynyrd, Motorhead, The PIxies, Rise Against, Smashing Pumpkins, etj. Pritet që këngët shtesë tjera të mund të blihen përmes dyqanit të brendshëm të lojës “Muisc Store”.