Blog

Rrëmbehet në Ukrainë menaxheri i një burse të monedhave kriptografike

Publikuar , 29 Dhjetor 2017
0
Blockchain është një teknologji e cila mundëson monedhat kriptografike si bitcoin. Rrëmbehet në Ukrainë menaxheri i një burse të monedhave kriptografike

Menaxheri i bursës Exmo Bitcoin është rrëmbyer në Ukrainë. Sipas mediave Ruse dhe Ukrainase, 40 vjeçari Pavel Lerner u rrëmbye ndërsa largohej nga zyra e tij më 26 Dhjetor.

Sipas raportimeve ai është futur në një Mercedes-Benz në ngjyrë të zezë. Policia në Kiev konfirmoi rrëmbimin.

Lerner është një ekspert Rus i blockchain dhe lajmet për rrëmbimin e tij kanë tronditur komunitetit ndërkombëtar të kriptomonedhave.

Blockchain është një teknologji e cila mundëson monedhat kriptografike si bitcoin.

Sakaq Exmo ka 94,955 përdorues aktivë. Ditën e Enjte kompania tha se kishte pësuar një sulm kibernetikë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  5 trende teknologjike që do të ndryshojnë jetët tona në 2020