Blog

Rripi fitnesit Fitbit “dëshmitar” i një vrasjeje në SHBA

Publikuar , 04 Tetor 2018
0
Anthony Aiello i cili mohon vrasjen e saj thotë se e ka vizituar 15 minuta përpara vdekjes për ti dërguar një picë. Rripi fitnesit Fitbit “dëshmitar” i një vrasjeje në SHBA

Fitbit është përdorur nga policia Amerikane për të mësuar nëse një 90 vjeçar kishte vrarë mbesën e tij.

Viktima 67 vjeçare Karen Navarra u gjet e vdekur në kuzhinën e saj me një thikë në dorë duke lënë të kuptohet se kishte vrarë veten.

Anthony Aiello i cili mohon vrasjen e saj thotë se e ka vizituar 15 minuta përpara vdekjes për ti dërguar një picë.

Por policia thotë se rripi i fitnesit që ajo kishte mbajtur në dorë tregon një rritje të rrahjeve të zemrës.

Aiello u arrestuar në Kaliforni në Shtator. Ritmi i rrahjeve të zemrës kishte filluar të binte kur Aiello kishte ardhur në shpinë e saj dhe ndaluar 5 minuta përpara se ai të largohej. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Lamtumirë Wunderlist, Microsoft e zëvendëson me To-Do

Tags >

Fitbit