Vëzhgim

Rritet numri i pagesave të kryera me Android

Publikuar , 09 Maj 2012
0
Rritet numri i pagesave të kryera me Android

“Konsumatorët janë duke bërë çdo gjë nga veglat bazike deri tek përdorimi i vetë telefonave për të paguar për të mirat dhe shërbimet e vlerave të caktuara (mikro-transaksione), duke përfshirë një filxhan kafe ose bileta për filma,” tha në një deklaratë, drejtuesja e hulumtimit për Inteligjencën e Lidhur NPD, Linda Barrabee.

Sipas NPD, tregu për pagesat me celularë ende është duke u zhvilluar, por përdoruesit janë duke filluar që të bëhen më të përshtatshëm duke përdorur smartphone-ët e tyre për të paguar gjëra. Aplikacionet më të përdorura për pagesa gjatë muajit mars përfshinin aplikacione për pagim të faturës, aplikacionet për pranim të pagesës etj./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 7T: Nëse po kërkoni ekselencë por pa shpenzuar shumë ky është telefoni për tu blerë