Vëzhgim

Rritet spami në Tumblr

Publikuar , 31 Tetor 2011
0
Rritet spami në Tumblr

Për Kramer, Tumblr është i njoftuar me rritjen e fundit në blogjet me spam dhe është “duke bërë çdo gjë që ne mundemi që së shpejti t’i suspendojë këto blogje dhe t’i ndalojë së krijuari disa nga këto.”

Javën e kaluar, një postim nga bloguesi kroat, Sven Duplić, për përqindjen e përdoruesve të Tumblr që janë botë të spamit doli të jetë një bisedë në komente e edhe në Hacker News. Ajo që doli nga kjo bisedë ishte që për disa përdorues të Tumblr, çështja është më keq se sa për disa përdorues të tjerë.

Por për NPR Fresh Air problemi ishte mjaft keq për të ndikuar tek Kramer që ta postojë një porosi për spamerët në Tumblr, ndoshta si një rrugë për ta lajmëruar Tumblr për ta kuptuar problemin./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 7T: Nëse po kërkoni ekselencë por pa shpenzuar shumë ky është telefoni për tu blerë