Analiza

Rritja e Facebook si rezultat i reklamave nga platformat mobile

Publikuar , 06 Maj 2017
0
Askush nuk e priste një sukses të tillë të Facebook sidomos në momentin e lançimit të shërbimit në 2012-ën. 83% e të ardhurave totale të kompanisë vitin nga reklamat mobile. Rritja e Facebook si rezultat i reklamave nga platformat mobile Photo Source: Statista

Biznesi i fuqishëm i Facebook ndihmoi rrjetin social të tejkalonte pritshmëritë për tre mujorin e parë financiar të 2017-ës.

Të ardhurat u rritën me 49% në 8.03 miliard dollar ndërsa fitimi me 76% në 3.06 miliard dollar.

Askush nuk e priste një sukses të tillë të Facebook sidomos në momentin e lançimit të shërbimit në 2012-ën. 83% e të ardhurave totale të kompanisë vitin nga reklamat mobile.

Dhe kjo nuk është për tu çuditur sepse Facebook ka 1 miliard përdorues aktivë në ditë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Të dhënat e thuajse çdo qytetari të Ekuadorit janë ekspozuar online

Tags >

Facebook
Lajmet e fundit>