Analiza

Rritja e galopante e komunitetit të Reddit

Publikuar , 20 Nëntor 2017
0
Në fillim të këtij viti Reddit reagoi ndaj kritikave duke braktisur filozofinë e të respektuarit të postimeve të përdoruesve dhe eleminuar çdo përmbajtje kontroverse. Rritja e galopante e komunitetit të Reddit Photo Source: Reddit

Reddit, “faqja e parë e internetit,” po përgatiten për daljen në bursë (IPO) dhe CEO i kompanisë Steve Huffman ishte ai që e konfirmoi.

Aktualisht me një vlerë prej 1.8 miliard dollarësh, Reddit është një prej uebsajteve më popullor në botë dhe i katërt në SHBA pas Google, Youtube dhe Facebook sipas Alexa.

Vitet e fundit rrjeti social u vu në qendër të kritikave për akuzat e përhapjes së gjuhës së urrejtjes, publikimit të fotove të hakuara të personave me famë e madje prografisë së fëmijëve.

Në fillim të këtij viti Reddit reagoi ndaj kritikave duke braktisur filozofinë e të respektuarit të postimeve të përdoruesve dhe eleminuar çdo përmbajtje kontroverse.

Reddit është i organizuar në shumë forume me tema të caktuara të njohura si subreddits. Gjatë viteve këto forume janë shumë në masë dhe vështirë të mos temë të patrajtuar në Reddit këto vite.

Sot ekzistojnë afro 1.2 milion subreddits nga pak më shumë se 10,000 në 2008-ën. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Xiaomi Mi Max 3 mbërrin më 19 Korrik

Tags >

Reddit
Lajmet e fundit>