Lajmet

Rrjeti social Linkedin vjen me një aplikacion të ri quajtur, Elevate

Publikuar , 14 Prill 2015
Rrjeti social Linkedin vjen me një aplikacion të ri quajtur, Elevate

elevate-content-100578763-largeRrjeti social profesional, LinkedIn pjesë të katalogut të shërbimeve të saj ka bërë edhe një aplikacion të ri i quajtur Elevate me qëllim zhvillimin e mëtejshëm të kësaj platforme punësime me përmbajtje të pasura.

Por le të hyjmë në detaje të këtij aplikacion të ri. Kompanitë tani mund tu transmetojnë përmbajtje lehtësisht punojësve të saj. Siduket ky ndryshim ka ardhur në një moment kur kompani vuri re se vetëm 2% e punjësve ri shpërndajnë përmbajtjet e publikuara nga kompanitë të Linkedin.

Rrjeti social tha se ky aplikacion i ri do të sjellë një anagazhim të një niveli tjetër duke shkuar përtej numrit të pëlqimeve. Linkedin thotë se kur dikush shpërndanë gjashtë pjesë përmbajtje, mesatarisht do të marrin 6 shikime në profilin e tyre dhe 2 lidhje të reja.

Por cili është impakti i këtij aplikacionin në punën tonë? Nëse jeni një punojës në një sipërmarrje të madhe, tregohuni të zgjuar. Në profilin tuaj në LinkedIn tani do të gjenden përveç objektivave edhe këto përmbajtje të reja dhe na besoni që secili prej jush nuk do të ndalej së përdoruri këtë aplikacion të ri. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Meta do të hape dyqane fizike