Lajmet

Sa e sigurt është ngarkesa në cloud e kompanisë suaj (Infografik)

Publikuar , 05 Nëntor 2014
0
Sa e sigurt është ngarkesa në cloud e kompanisë suaj (Infografik)

SecureCloudFeat-840x420Shumë kompani përdorin disa lloje të ngarkesave në cloud për të ndjekur të dhënat e rëndësishme. Përdorimi i shërbimeve në cloud me kalimin e kohës vazhdon të rritet dhe me të, siguria e këtyre të dhënave po ashtu bëhet një shqetësim në vete.

Për ta kuptuar se i sigurt është disku në cloud i kompanisë suaj, shikoni fotografinë e mëposhtme që tregon të gjitha llojet e kërcënimeve që mund t’i kanosen diskut tuaj në cloud, disa nga problemet me të cilat ballafaqohen zakonisht zotëruesit e këtyre ngarkesave dhe informacione të tjera. Shikojeni infografikun e mëposhtëm dhe do të keni rastin të mësoni shumë gjëra rreth ruajtjes së skedarëve në cloud dhe se si mund t’i mbani të dhënat tuaja sa më të sigurta që të jetë e mundur. (PCWorld Albanian)

how-secure-is-your-cloud-V2-2

LEXO EDHE:  Firefox 69 aktivizon mbrojtjen nga gjurmimi për të gjithë përdoruesit

Lajmet e fundit>