Lajmet

Sa janë shanset që robotët ta zënë vendin tuaj të punës në të ardhmen? (Infografik)

Publikuar , 16 Janar 2016
0
Sa janë shanset që robotët ta zënë vendin tuaj të punës në të ardhmen? (Infografik)

the-odds-of-a-machine-doing-your-jobTeknologjia po bëhet çdo ditë e më tepër pjesë e pandashme e jetës tonë. Ajo që i frikëson njerëzit më së tepërmi janë makinat e lëvizshme të cilat janë në gjendje të kryejne punët e njerëzve. Një makinë mund të punojë 24 orë në ditë, dhe pas një investimi fillestar, nuk kërkon shpërblim për punën e kryer.

A është puna jote e sigurt apo makinat do të ta marrin atë? Hidhini një sy infografikut të mëposhtëm rreth parashikimit të vendit të punës në të ardhmen, teksa perdorimi i këtyre paisjeve vazhdon të rritet. (PCWorld Albanian)the-odds-of-a-machine-doing-your-job

LEXO EDHE:  Huawei vetëdeklarohet i pafajshëm për akuzat e vjedhjes së sekreteve tregtare

Lajmet e fundit>