Blog

Sa kushton iPhone në vende të ndryshme të botës?

Publikuar , 18 Shtator 2017
0
Ndërsa nuk kanë munguar reagimet nga konsumatorët Amerikanë, pjesa tjetër e botës duhet të ketë xhepa edhe më të thellë. Sa kushton iPhone në vende të ndryshme të botës? Photo Source: Business Insider

iPhone X është telefoni më i shtrenjë në historinë e Apple dhe kushton 999 dollar për versionin 64GB dhe 1,149 dollar për versionin 256GB në SHBA.

Shumica e fansave të Apple besojnë se çmimi është tepër i lartë. Për ta vendosur në perspektivë mund të blinin një MacBook Air të ri për aq para.

Ndërsa nuk kanë munguar reagimet nga konsumatorët Amerikanë, pjesa tjetër e botës duhet të ketë xhepa edhe më të thellë.

Sipas Business Insider, Rusët paguajnë 1,390 dollar për një iPhone X. Evropa vjen në vendin e dytë me 1,376 dollar për një iPhone. Në Britani kushton 32% më shumë ose 1,338 dollar.

Pas SHBA-ve, Japoni dhe Kanadaja kanë ofertat më të mira, 1,018 dollar dhe 1,080 dollar respektivisht. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Pas raportimit të humbjes, bie vlera e aksioneve të Uber