Harduer

Sa i rëndësishëm është iPhone në “sytë” e Apple?

Publikuar , 12 Shtator 2017
0
iPhone gjithnjë kanë qenë të shtrenjtë por edhe burimi kryesor i të ardhurave të Apple. Por iPhone X pritet të kushtojë edhe më shumë, të paktën 1,000 dollar. Sa i rëndësishëm është iPhone në “sytë” e Apple?

Apple pritet të mbajë sot evenimentin e vitit ku do të prezantojë produktin më të suksesshëm: iPhone X.

Sipas raportimeve të fundit thuhet se telefoni do të jetë përditësimi më i rëndësishëm i iPhone që nga modeli origjinal 10 vite më parë.

Ndryshimet më të prekshme do të jenë dizajni i ri i ekranit dhe eliminimi i butonit fizik.

iPhone gjithnjë kanë qenë të shtrenjtë por edhe burimi kryesor i të ardhurave të Apple. Por iPhone X pritet të kushtojë edhe më shumë, të paktën 1,000 dollar.

Përqindja e të ardhurave që sjell iPhone në kompani arritën pikën më të lartë në 2015-ën ku gjeneron 69%. Këtë vit kjo shifër ra në 55% prandaj mbetet për tu parë impakti i telefonit të ri të Apple. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Tre gjimnazistet shqiptare, fituese në garën ndërkombëtare të teknologjisë