Blog

Sa u paguan në 2017-ën yjet më të famshëm të Youtube?

Publikuar , 14 Dhjetor 2017
0
Kjo rënie erdhi si rezultat i kritikave dhe debateve të shumta që shkatuan qëndrimet e tij deri diku të konsideruara si raciste në videot që publikonte. Sa u paguan në 2017-ën yjet më të famshëm të Youtube?

Yjet e Youtube vazhdimisht janë bombarduar me pyetje si “Sa para fitoni duke bërë këtë punë?”

Statista ka përpiluar një infografik sipas të cilit radhiten yjet më të paguar të Youtube.

Këtë vit shohim një ndryshim të lidershipit dhe shkurorëzim të suedezit PewDiePie i cili ra me 6 pozicione.

Kjo rënie erdhi si rezultat i kritikave dhe debateve të shumta që shkatuan qëndrimet e tij deri diku të konsideruara si raciste në videot që publikonte.

Konkretisht në krye është britaniku Daniel Middleton me kanalin e tij të lojërave Dan TDM. Ai ka fituar plot 16.5 milion dollar gjatë vitit sipas Forbes.

Në vendin e dytë është një tjetër kanal lojërash, VanossGaming nga Evan Fong i cili ka fituar 15.5 milion dollar.

Për më tepër ju ftojmë të shikoni grafikun me 10 yjet më të paguar të Youtube sipas Forbes. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Huawei injoron sanksionet Amerikane, do të prezantojë një telefon flagship

Tags >

youtube
Lajmet e fundit>