Harduer

Samsung demostron ekranin AMOLED i cili tendoset deri në 12 mm

Publikuar , 29 Maj 2017
0
Ndryshe nga ekranet fleksibël OLED të Galaxy S8-ës, Samsung thotë se ekrani i ri ka elasticitetin për tu tendosur në dy drejtime deri në 12 mm përpara se të marrë formën origjinale. Samsung demostron ekranin AMOLED i cili tendoset deri në 12 mm

Një imazh i një ekrani Samsung i cili mund të tendosej bëri xhiron e botës gjatë jvës së kaluar. Tashmë një video e publikuar tregon një ekran OLED 9.1 inç në aksion.

Ndryshe nga ekranet fleksibël OLED të Galaxy S8-ës, Samsung thotë se ekrani i ri ka elasticitetin për tu tendosur në dy drejtime deri në 12 mm përpara se të marrë formën origjinale.

Samsung e quan teknologji e gjeneratës së ardhshme dhe mund të aplikohet tek veshje elektronike por edhe aplikimet e inteligjencës artificiale. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Shitjet e smartfonëve rënien më të madhe regjistruar ndonjëherë

Tags >

samsung