Harduer

Samsung do të jetë prodhuesi i proçesorëve AMD në 2016-tën

Publikuar , 22 Dhjetor 2015
0
Samsung do të jetë prodhuesi i proçesorëve AMD në 2016-tën

A Samsung logo is seen at Samsung Electronics' headquarters in SeoulGjigandi korean Samsung do të prodhojë proçesorët e rinj të Advanced Micro Devices (AMD) duke fillua rnga viti i ardhshëm cituan burime të besueshme për Souch Korea Electronics Times ditën e sotme.

Dokumentë sekretë zbulojnë se fabrikat e Samsung do të fillojnë prodhimin në masë të proçesorëve qendrorë dhe proçesorëve grafik të AMD bazuar në teknologjinë 14 nanometër në 2016-tën.

Nuk është një çudi ky lajm duke pasur në konsideratën rënien e shitjeve të telefonëve inteligjentë të kompanisë dy vitet e fundit. Samsung aktualisht ndërton proçesorë për Apple dhe Nvidia.

Komentet lidhur me këtë lajm munguan nga të dyja palët citon agjensia e lajmeve Reuters. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Njihuni me Galaxy Note 10 dhe Note 10+

Lajmet e fundit>