Lajmet

Samsung Galaxy A3 2016 merr përditësimin Android Nougat

Publikuar , 09 Qershor 2017
0
Sipar raportimeve përdoruesit gjermanë kanë filluar të marrin përditësim ku rajone dhe vende të tjera pritet ti bashkohen. Samsung Galaxy A3 2016 merr përditësimin Android Nougat Photo Source: Samsung

Samsung filloi dërgimin e përditësimit të ri në Galaxy A3 2016. Me një peshë prej 948 megabajt, përditësimi sjell Android Nougat 7.0.

Sipar raportimeve përdoruesit gjermanë kanë filluar të marrin përditësim ku rajone dhe vende të tjera pritet ti bashkohen.

Si zakonisht përditësimit i duhen disa orë madje edhe ditë përpara se të godasë telefonin tuaj. Megjithatë manualisht ju mund të kontrolloni në “About Device,” dhe më pas “Software Updates.”

Po përpara se të procedoni sigurohuni se bateria e telefonit ka mjaftueshëm jetëgjatë. Android 7.0 Nougat sjell rritje të performancës, stabilitetit dhe jetëgjatësisë së baterië. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Hakohet llogaria në Twitter e shefit të Twitter