Harduer

Samsung Galaxy Note 5 vs Konkurrenca: Si krahasohen?

Publikuar , 15 Gusht 2015
0
Samsung Galaxy Note 5 vs Konkurrenca: Si krahasohen?

samsung-galaxy-note-5-vs-lg-g4-quick-look-aa-8-of-10-1340x754Samsung lajmëroi ditën e djeshme se dy smartfonët e rinj Galaxy S6 Edge+ dhe Galaxy Note 5 do të mbërrijnë në treg në 21 gusht. Ashtu si Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge dhe sy smartfonët e rinj janë të përbërë prej metali dhe xhami, kanë ekran të shkëlqyer Quad HD, performancë të nivelit të lartë etj.

Untitled

Por si krahasohen këta dy smartfonë me iPhonët e Apple apo dhe pajisjet e tjera të të njëjtin nivel në treg? Për ti krahasuar ne kemi përgatitur një tabelë me specifikat e çdo smartfoni. Pasi të keni parë tabelën, si mendoni a do të arrijë Edge + dhe Note 5 ‘të vjedhin’ pjesën e tregut të smartfonave ekzistues? (PC World Albanian)

Untitled1

LEXO EDHE:  Zbulohet data e debutimit të Android 10

Tags >

samsung