Harduer

Samsung Galaxy S5 mund të lançohet më 27 mars në Malajzi

Publikuar , 16 Mars 2014
0
Samsung Galaxy S5 mund të lançohet më 27 mars në Malajzi

gsmarena_001Samsung zbuloi Galaxy S5 në Kongresin Mobil Botëror muajin e kaluar në Barcelonë. Smartfoni më i mirë i Samsung-ut do të jetë i disponueshëm botërisht më 11 prill. Por disa tregje mund ta marrin Galaxy S5 më herët.

Tre kompani të mëdha në Malajzi tashmë e kanë konfirmuar se do të ofrojnë Samsung Galaxy S5 me kontratë sapo ai të jetë zyrtarisht i diponueshëm. Mesa duket data është bërë e qartë kohët e fundit dhe pikërisht behët fjalë për datën 27 mars. Ose kjo është ajo çfarë të paktën kjo foto e rrjedhur në internet sugjeron.

Nuk ka asnjë informacion nëse 27 marsi është data kur kompanitë do të fillojnë të marrin porosi për lançimin e datës 11 prill, apo është një datë e lançimi në tregun e Malajzisë. Pa detaje shtesë duhet të besojmë se kjo është data e lançimit për Malajzinë.

Nëse data 27 mars është reale, atëherë edhe vende të tjera mund ta marrin Galaxy S5 më herët se lançimi në mbarë botën gjithashtu. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Mbërrin versioni i parë eksperimental i Android Q

Lajmet e fundit>