Harduer

Samsung lanson serien e re të Laptopëve NF dhe SF të koduar me dizajne si “Peshkaqenë”

Publikuar , 02 Shtator 2010
0
Samsung lanson serien e re të Laptopëve NF dhe SF të koduar me dizajne si “Peshkaqenë”

Duke filluar me netbooks seria e re NF do të jetë në dispozicion në 2 SKUs të vetme NF210 dhe NF 310.
NF210 do te jetë me ngjyrë fildishi dhe do të kushtojë 379$ , kurse NF310 me ngjyrë argjendi do të ketë një procesorë “dual-core” dhe do të kushtojë 399$.

Pastaj vjen edhe seria SF e cila ngjason me Laptopët e zakonshëm, mirëpo ata do të jenë në dispozicion me një bërthamë i3/l5 dhe do të kenë 3 madhësi: SF310,SF410 dhe SF510.

SF310 do të ketë 13,3 inch, SF410  do të ketë 14 inch kurse SF510 do të ketë 15,6 inch. SF510  vjen me një bërthamë i3 i cili posedon 500GB hard drive  dhe do të kushtojë 749$  dhe do të shitet në treg në mënyrë eksluzive.

LEXO EDHE:  Huawei prezantoi Mate 30, telefoni që ka gjithçka por që askush nuk ka për ta blerë

Lajmet e fundit>