Harduer

Samsung njofton përdoruesit e Galaxy S7-tës se “telefonët e tyre janë të sigurtë”

Publikuar , 13 Tetor 2016
0
Samsung njofton përdoruesit e Galaxy S7-tës se “telefonët e tyre janë të sigurtë”

galaxy-s7-leadTërheqja nga tregu i Galaxy Note 7-tës ka filluar të japë efektet e para brenda kompanisë e cila raportoi një humbje prej 2.3 miliard dollarësh fitim përgjatë tre mujorit të fundit. Por dëmi që do ti shkaktohet markës në të ardhmen është akoma edhe më i madh.

Shitjet e Galaxy S8-tës do të vuajnë e madje edhe besimi brenda kompanisë ka humbur. Pavarësisht se është Note 7 telefoni famëkeq të shumtë janë ata lexues dhe përdorues që besojnë se është “Samsung 7.”

Për të qartësuar çdo keqkuptim, Samsung vendosi tu dërgoi përdoruesve të Galaxy S7-tës se telefonët e tyre janë të sigurtë.

Në mesazh shkruhej se Galaxy S7 nuk është një paisje e prekur. Kompania nuk ka dhënë detaje publike lidhur me këtë mesazhe por besojmë se gjigandi Korean synon tu dërgojë mesazhe të ngjashme të gjithë përdoruesve të S7 dhe S7 Edge. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Samsung Galaxy A50 ka një kamër solide

Tags >

samsung