Harduer

Samsung po lançon versionet 128GB dhe 256GB të Galaxy S9 dhe S9 Plus

Publikuar , 30 Prill 2018
Këto modele tashmë ishin futur në disa vende ndërkombëtare, përfshirë Indinë, prandaj është mirë që kompania t'i sjellë ato në shtetet e botës për të plotësuar versionin standard 64GB. Samsung po lançon versionet 128GB dhe 256GB të Galaxy S9 dhe S9 Plus

Samsung njoftoi sot se këtë muaj do të lançojë versionet 128GB dhe 256GB të Galaxy S9 dhe S9 Plus në SHBA.

Blerjet online hapen më 1 maj në Samsung.com me pajisjet që në të vërtetë dalin më 18 maj. Opsionet e reja në shitje do të jenë të disponueshme në të tre zgjedhjet e llojeve  të ngjyrave të telefonave: vjollcë, blu dhe të zezë.

128GB Galaxy S9 do të kushtojë 769.99 $, ndërsa 128GB Galaxy S9 Plus do të kushtojë 889.99 $. Galaxy S9 me 256GB do të shitet për 819.99 dollarë dhe Galaxy S9 Plus 256GB shkon për 939.99 dollarë. Të gjitha parapagimet do të përfshijnë një Gear IconX falas (2018) ose një shans për të blerë një Gear S3 Frontier për 99 $.

Këto modele tashmë ishin futur në disa vende ndërkombëtare, përfshirë Indinë, prandaj është mirë që kompania t’i sjellë ato në shtetet e botës për të plotësuar versionin standard 64GB.

Natyrisht, të dy telefonat mbështesin zgjerimin e ruajtjes së microSD-së, kështu që nëse nuk dëshironi të vendosni premium për më shumë ruajtje në fillim, është e lehtë ta shtoni më vonë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Chrome 88 përmirëson eksperiencën e shfletimit