Analiza

Samsung po planifikon testimin e internetit 4G LTE në Indi

Publikuar , 10 Qershor 2014
0
Samsung po planifikon testimin e internetit 4G LTE në Indi

gsmarena_001 (2)Kompania Samsung po planifikon testimin e internetit 4G LTE në të gjithë Indinë. Interneti 4G ka qenë prezent në Indi, por vetëm në disa qytete dhe vetëm për përdorim në telefonët inteligjent iPhone 5S dhe iPhone 5C.

Samsung ka si plan të krijojë një variacion të Samsung Galaxy S4 mini, i cili do të ketë të mundur aksesimin e rrjetit të internetit LTE. Numri i Galaxy S4, të cilët do të prodhohen për arsye eksperimentale do të jetë rreth 500.

Kompania Samsung nuk do t`i shesë këto telefonë inteligjent, por thjesht do t`i shpërndajë falas deri sa të mbarojnë testet e nevojshme. (PCWorld Albanin)

LEXO EDHE:  Telefoni i ardhshëm i Oppo do të karikohet për 30 minuta

Tags >

4Gsamsung