Harduer

Samsung prezanton telefonin e parë Android Go, Galaxy J2 Core

Publikuar , 24 Gusht 2018
0
J2 Core është i bazuar në Android Oreo 8.1 dhe jo Android 9 Pie. Samsung prezanton telefonin e parë Android Go, Galaxy J2 Core

Samsung prezantoi telefonin e parë Android Go, Galaxy J2 Core. Telefoni nuk ka versionin stock Android por një version të modifikuar “Go” për telefonët buxhetorë.

J2 Core është i bazuar në Android Oreo 8.1 dhe jo Android 9 Pie.

Kjo është lista e specifikave të J2 Core:

  • Ekran 960 x 540 LCD
  • Procesor Exynos 7570
  • Bateri 2,600mAh
  • 8-megapixel f/2.2 kamër e pasme
  • 5-megapixel f/2.2 kamër selfie
  • 1GB RAM
  • 8GB memorie

Ky është telefon me të cilin nuk mund të luani Fortnite ndërsa Android Go është dedikuar telefonëve me kapacitet të ulët memorie dhe baterie.

Ai do të kushtojë 100 dollarë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Microsoft do të mbyllë aplikacionin Cortana për Android dhe iOS

Lajmet e fundit>