Harduer

Samsung prezanton telefonin Galaxy A7 me tre kamera

Publikuar , 20 Shtator 2018
0
Kapaciteti maksimal i memories së brendshme është 128GB por mund të zgjerohet përmes kartave microSD. Samsung prezanton telefonin Galaxy A7 me tre kamera

Telefonët me tre kamera janë standardi i ri i industrisë. Samsung prezantoi ditën e sotme telefonin e rangut të mesëm Galaxy A7 me tre kamera të pasme.

Sensorët parësor përgjegjës për realizimin e fotove ka një madhësi prej 24 megapiksel, shoqëruar nga një sensor i dytë 8 megapiksel me kënd 120 gradë dhe një sensor i tretë i cili mundëson efektet “bokeh.”

Edhe kamera frontale nuk i lë gjë mangët falë rezolucionit 24-megapiksel me dritë LED dhe “Selfie Focus” për efektin bokeh gjatë fotove portret.

A7 vjen me ekran 6-inç 1,080×2,220 piksel Super AMOLED. Procesori Exynos ka 8 bërthama 2.2Ghz dhe shoqërohet nga 4GB ose 6GB RAM.

Kapaciteti maksimal i memories së brendshme është 128GB por mund të zgjerohet përmes kartave microSD.

Sensori i shenjave të gishtërinjve gjendet në pjesën anësore të telefonit.

Samsung ka premtuar më shumë informacion rreth telefonit në aktivitetin Galaxy më 11 Tetor. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Procesorët e rinj të AMD për laptopët thyejnë hegjemoninë e Intel