Harduer

Samsung prodhon smartfonë Galaxy S5 me sistem operativ Tizen për qëllime eksperimentale

Publikuar , 01 Korrik 2014
0
Samsung prodhon smartfonë Galaxy S5 me sistem operativ Tizen për qëllime eksperimentale

samsung-galaxy-s5-tekrevuSamsung një muaj më parë prezantoi telefonin inteligjent me sistemin operativ Tizen. Krahas këtij telefoni kompania ka menduar ta provojë sistemin Tizen edhe në smartfonët Galaxy S5.

Bëhet e ditur se Samsung ka në disponim 3 telefonë Galaxy S5 me sistemin operativ Tizen, të cilat do të përdoren më së shumti për arsye eksperimentale. Çmimi i secilit prej këtyre telefonëve do të jetë 905 dollarë, nëse ndonjë person ka dëshirë t`i blejë ato pasi testimet të kryhen nga kompania.

Krijimi i telefonaëe inteligjent Galaxy S5 me sistem operativ Tizen nuk do të thotë që këto pajisje do të hidhen në treg, pasi S5 nuk është e optimizuar për këtë sistem operativ. (PCWorld Albanian)

gsmarena_001

LEXO EDHE:  Dëbimi i TikTok në SHBA dhe shpërbërja e internetit