Blog

Samsung publikon në Twitter duke përdorur një Apple iPhone

Publikuar , 04 Dhjetor 2018
0
Një analizë më vete zbuloi se mbi 300 cicërima ishin dërguar nga i njëjti aplikacion mobil. Samsung publikon në Twitter duke përdorur një Apple iPhone

Llogaria në Twitter e Samsung Nigeria është kapur duke postuar në rrjetin social Twitter përmes një Apple iPhone.

Gabimin e zbuloi Youtuberi Marques Brownlee dhe publikoi një imazh që tregonte se cicërimat ishin publikuar nga një iPhone.

Një analizë më vete zbuloi se mbi 300 cicërima ishin dërguar nga i njëjti aplikacion mobil.

Llogaria @SamsungMobileNG u mbyll dhe u fshi pak orë pasi u bë publik lajmi.

Cicërimat e cila identifikua e para promovonte ekranet organike LED të Samsung Galaxy Note 9 ku në cepin e saj të djathtë shkruhej “via Twitter for iPhone.”

Megjithatë llogari Samsung Nigeria u rikthye ndërsa cicërimat fyese u fshinë.

Rasti më i fundit ku ekzekutivë të Samsung shfaqen me telefonë të Apple ishte ai ai ambasadores së markës Samsung në Rusi Ksenia Sobchak. Ajo u gjobit me 1.6 milion dollarë për shkeljen e kontratës. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Një prej aplikacioneve më të rëndësishme të Google pajiset me "Dark Mode"

Tags >

samsung