Biznes

Samsung do të ndërtojë fabrikën më të madhe në botë të prodhimit të ekraneve OLED

Publikuar , 30 Qershor 2017
0
Samsung Display ka rritur kapacitet sidomos me partneritetin e ri me Apple ku do të prodhojë ekran OLED për iPhone 8. Samsung do të ndërtojë fabrikën më të madhe në botë të prodhimit të ekraneve OLED Photo Source: iDropNews

Samsung Display do të ndërtojë fabrikën më të madhe në botë të prodhimit të ekraneve OLED me 30% më shumë kapacitet sesa fabrikat aktuale të kompanisë.

Raporti vjen nga media Koreane ET News e cila thotë se prodhimi në masë nga fabrika do të filloi në 2019-ën dhe do të prodhohen 180,000-270,000 panele çdo muaj.

Samsung Display ka rritur kapacitet sidomos me partneritetin e ri me Apple ku do të prodhojë ekranet OLED për iPhone 8.

Ky telefon pritet të debutojë gjatë Vjeshtës dhe sipas disa raportimeve Apple ka porositur 70-92 milion panele OLED nga Samsung.

Një tjetër raport nga Koreja e Jugut thotë se në 2019-ën e gjithë linja iPhone do të ketë ekrane OLED. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Chrome do të bllokojë çdo përmbajtje HTTP