Lajmet

Samsung zbulon disa video me këshilla sesi të përdoret Galaxy Gear

Publikuar , 16 Shkurt 2014
0
Samsung zbulon disa video me këshilla sesi të përdoret Galaxy Gear

Samsung-shares-some-fresh-video-tips-on-how-to-use-Galaxy-GearTani që Samsung Galaxy Gear po fillon të shitet në disa rajone në SHBA dhe vende të tjera në botë, mund të jenë një numër përdoruesish që do bëjnë kalimin në një orë të mençur.

Në qoftë se ju keni problem sesi të bëni lidhjen e Samsung Galaxy Gear me smartfonin tuaj Galaxy ose merrni një ofertë në e-mail të kësaj ore të mençur, ju menjëherë do kërkoni këshilla të shpejta sesi ta përdornit këtë pajisje.

Në pritje të kësaj, Samsung ka publikuar disa video të reja që mbulojnë funksionet bazë, që nga mënyra sesi të bëni lidhjen mes orës dhe smartfonit tuaj Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy S4 Active ose Galaxy Mega, deri tek mënyra sesi të përdoret thirrësi i kontakteve, kamera dhe familjarizimi me funksionet e navigimit.

Këto video nuk janë prodhim entuziastësh, por ata adresojnë atë çfarë duhet të mbulohet me detajet e duhura pa i rënë rrotull pa qëllim. Nëse keni një orë të tillë këto mund t’ju japin disa informacione shtesë që u duhen juve për të qenë të aftë ta përdorni mirë. (PCWorld Albanian)

Si të bëhet lidhja

[youtube id=”vJc3sQRowLI”]

Si të përdoret thirrësi

[youtube id=”xfVYxcUivqU”]

Si të përdoret Kamera

[youtube id=”vOi4YE3yGIs”]

Funksione të ndryshme të butonit të ndezjes

[youtube id=”QX6jSZTNGrc”]

Funksionet e ekranit me prekje

[youtube id=”vsax0wJol-k”]

LEXO EDHE:  Komisioni Evropian do të aprovojë blerjen e GitHub nga Microsoft

Lajmet e fundit>