Harduer

Samsung’s Galaxy S Light Luxury është një S8 me buxhet të ulët

Publikuar , 21 Maj 2018
0
Shfaqja "infinity" e ekranit 5.8 inç ka një raport të pamjes 18.5:9 dhe rezolucion FHD +, dhe brenda ka një chip Snapdragon 660 (S8 ka Snapdragon chip 835), 4GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​memorie. Samsung’s Galaxy S Light Luxury është një S8 me buxhet të ulët

Një version i Samsung Galaxy S8 ka qenë i përfolur kohët e fundit dhe me sa duket pajisja e re është lanciuar zyrtarisht në Kinë, siç bëhet e ditur nga SamMobile.

Në vend që të njihet thjesht si Galaxy S8 Lite, Samsung ka zgjedhur një emërtim më mbresëlënës “Galaxy S Light Luxury”. Telefoni i ri është një version në miniaturë i Samsung Galaxy S8, por ende mban të njëjtin dizajn, butonin fizik Bixby, dhe skaner me gjurmë gishtash të vendosur në një mënyrë të çuditshme.

Shfaqja “infinity” e ekranit 5.8 inç ka një raport të pamjes 18.5:9 dhe rezolucion FHD +, dhe brenda ka një chip Snapdragon 660 (S8 ka Snapdragon chip 835), 4GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​memorie.

Kamera e përparme dhe kamerat e pasme mbajnë respektivisht 8 megapikselë dhe 16 megapikselë dhe telefoni ka rezistencë IP68 të ujit dhe pluhurit, Samsung Pay, karikim pa tela, njohje të fytyrës, një bateri prej 3.000mAh dhe një skaner të irisit të syrit. S Light Luxury gjithashtu përdoret në Android Oreo.

Telefoni është në dispozicion nga faqja kineze e blerjeve online JD.com, për ¥ 3999 (rreth 626 dollarë) dhe vjen në dy opsione i zi dhe i kuq. Mund të porositet deri në 1 qershor për ¥ 3699 (rreth 579 dollarë). Nuk ka ende lajme nëse ky model do të nxirret në shitje në nivel global dhe kur do të ndodhë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Lëvizja e fundit e Apple do të acarojë përdoruesit