Harduer

Së shpejti në treg modeli i ri Samsung Wave 723

Publikuar , 04 Shtator 2010
0
Së shpejti në treg modeli i ri Samsung Wave 723

Në fund të muajit Shtator kompania Samsung do të shfaq modelin  WAVE 723 i cili është tentimi i radhës nga kjo kompani për të zhvilluar sistemin e saj operativ BADA. Ky telefon do të jetë BADA-SDK 1.1, i cili do të ketë ekran TFT-LCD me 3.2 inch, aplikacione të ngarkuara nga GUI, mbështetje 802 11n për lidhje pa tela, 2.1 Bluetooth, A-GPS, një USB port, dhe një akselerometër.

Ky telefon gjithashtu ka një kamerë 5 mega pixel, që do të mundësoj incizimin e videove në rezolucion 320x240px, gjithashtu do të mundësoj qasje në Facebook ndërsa opsioni “Social Hub” do t’iu mundëson përdoruesve të kenë një vend të caktuar për të gjitha aktivitetet në rrjetin social.

LEXO EDHE:  Pas shumë vitesh shtyrje mbërrijnë procesorët 10-nanometër të Intel