Harduer

Sërish një iPhone i humbur në një lokal…

Publikuar , 01 Shtator 2011
0
Sërish një iPhone i humbur në një lokal…

Sipas CNet, celulari ka humbur në fund të korrikut në një bar, ndërsa sigurimi i Apple ka qenë duke u munduar ta gjejë pajisjen qysh prej asaj kohe. Ata madje kanë kërkuar të ndjekin celularin edhe në mënyrë elektronike tek një person rreth të 20’ave. Pasi u pajtua djaloshi se kishte qenë në lokal në natën kur humbi telefoni, ai hodhi poshtë mundësitë e të pasurit në pronësi telefonin në fjalë. Ai më pas vullnetarisht lejoji policinë të bastisë apartamentin e tij edhe pse  pas kësaj Apple ofroi një shumë parash për të kërkuar prototipin. Megjithatë asgjë nuk ndodhi dhe Apple u kthye duarthatë.

E ku është telefoni tani? Duket se është në duart e një personi që merret me shitje e blerje të produkteve në SHBA. Dikush mesa duket e ka blerë për 200 dollarë në Craigslits, dhe deri tani nuk dihet se ku është blerësi i ri. 

Në anën tjetër Apple është ende në ndjekje të pajisjes së humbur dhe bota është duke u menduar ende sesi do të duket dizajni dhe specifikat e këtij celulari të ardhshëm. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Huawei kishte një koncept të ngjashëm të Mate X me Galaxy Fold por e anuloi se dukej i shëmtuar

Lajmet e fundit>