Biznes

Sex.com është adresa më e shtrenjtë në botë

Publikuar , 23 Shkurt 2011
0
Sex.com është adresa më e shtrenjtë në botë

Shitja e Sex.com që ndodhi nëntorin e vitit të kaluar shtyu që Libri i Rekordeve të Guinesë ta shpallë atë “adresën më të shtrenjtë në internet”. Domeni ishte shitur nga Escom drejt Clover Holdings me 17 nëntor për një çmim prej 13 milion dollarë.

Shitja ishte ndërmjetësuar nga një treg i domenëve i quajtur Sedo, që ka ndërmjetësuar shitjen e disa domenëve si Pizza.com dhe Russia.com. Është e natyrshme se seks është një fjalë që tërheq vëmendje, por ju do të befasoheni kur kuptoni se disa muaj pas blerjes faqja është ende një faqe parkimi e ngarkuar me disa linka për të kërkuar disa terem të ndryshme. A do të thotë kjo se pronari i ri pret të kthej në fitim 13 milion dollarët e tij pa zhvilluar fare një web faqe? Ndoshta, por pronari i fundit u largua keq prej biznesit.

Por a ia vlen një domen i vetëm që të paguhet për 13 milion dollarë? Nëse po a është sex.com vërtetë domeni më i shtrenjtë i shitur ndonjëherë? /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Bitcoin në 11,000 dollarë, pas rritjes qëndron Libra