Harduer

Sharp Corner R të ofron një pamje të telefonëve të së ardhmes

Publikuar , 08 Tetor 2016
0
Sharp Corner R të ofron një pamje të telefonëve të së ardhmes

sharp1-796x531Në pamje të parë iPhone 7 është virtualisht identik me paraardhësin. Por cili do të jetë trendi i telefonëve të ardhshëm?

Kompania japoneze Sharp ka zbuluar së fundi inovacionin më të fundit të teknologjinë e ekraneve dhe është fantastik. Quhet Corner R dhe ja pamja e tij.

Skajet e harkuara janë bërë të mundura falë teknologjisë së ekranit “Free Form,” e cila prodhon ekrane në forma të ndryshme jo vetëm drejtkëndore.

sharp2-796x531Rezultati është një telefon i cili të duket sikur jeni duke mbajtur një ekran në duar. Për fat të keq Corner R është thjesht një koncept dhe nuk do të dalë në shitje. Kjo nuk është hera e parë që Sharp ndërton një telefon pa korniza.

Aquos Crystal me ekran 5 inç është një mëshirim i Corner R. Paisja Android nuk rezultoi e suksseshme duke shtyrë kompaninë të rivlerësojë dizajnin e saj. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Thirrje për bojkotimin e rrjeteve sociale më 4 dhe 5 Korrik

Tags >

sharp