Harduer

Sharp prezanton dy televizor Aquaos 4K LCD

Publikuar , 24 Maj 2013
0
Sharp prezanton dy televizor Aquaos 4K LCD

sharp

Televizorët e rinj 4K nga Sharp të serisë UD1 vijnë me diagonale prej 60 dhe 70 inç.

Sharp ka prezantuar dy UltraHD televizorë të teknologjisë së fundit, LC-70UD1 dhe LC-70UD1 të cilët i përkasin teknologjisë të re 4K Aquos UD1.

Secili nga ta do të ketë ekran “Moth-eye”, Aquos 4K-Master Engine Pro HD, 2,1 THX sorround kanal zërimi si dhe mundësinë e shikimit të përmbajtjes 3D.

Modeli 70 inç do të shitet për 8.290 dollarë, ndërsa në treg pritet të dal në qershor të këtij viti. Laniçmi i modelit 60 inç i cili do të kushtojë 6.335 dollarë pritet të bëhet në gusht të këtij viti. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Vendet Evropiane masa të ashpra për furnizuesit e teknologjisë 5G

Tags >

sharp
Lajmet e fundit>