Harduer

Sharp prezanton modelin e ri Aquos 102SH

Publikuar , 29 Shtator 2011
0
Sharp prezanton modelin e ri Aquos 102SH

Sharp Aquos 102SH fuqizohet nga procesori me dy bërthama Ti OMAP 4430 1GHz, dhe do të bazohet në sistemin operativ Android Gingerbread si dhe do të ketë mbështetje nga 1GB RAM.  Veçori tjera përfshijnë portin për kartela të memories microSDHC, që në mes tjerash ofron edhe një kartelë pa pagesë në pako me kapacitet prej 32GB, më pas DLNA, Bluetooth, WiFI dhe një kamerë 12 megapikselëshe. 

Sharp Aquos 102SH do të paraqitet në shitje në Japoni në muajin dhjetor ndërsa detaje mbi çmimin apo shfaqjen e tij në tregun Evropian nuk janë bërë të ditura. /pcworldalbanain

LEXO EDHE:  5G e Galaxy S10 arrin shpejtësi deri në 2.7Gbps në Korenë Jugut

Lajmet e fundit>