Blog

Shenjat e gishtërinjve të një Iriqi janë mënyra më e mirë për të qenë i sigurtë

Publikuar , 22 Nëntor 2016
0
Shenjat e gishtërinjve të një Iriqi janë mënyra më e mirë për të qenë i sigurtë

m5clcikdt4uzouiafhqdKeni një fjalëkalim, kanë për ta gjetur. Ke një çelës kartë, do ta hakojnë. Përdorni një sekuencë ADN-je si masë sigurie, hakerat Rusë kanë për të shpërthyer dhomën tuaj ndërsa po flini dhe do tu vjedhin gjithë gjakun që keni në trup.

Në fund të fundit është vetëm një masë sigurie pothuajse e pamundur për tu thyer: Shenja e gishtërinjve të një iriqi.

Duke përdorur skanerin e shenjave të gishtërinjve të një iPhone, një iriq me emrin Sashimi dhe pronari i tij demostruan disa prej avantazheve të përdorurit të shenjave të gishtërinjve të kafshët për të siguruar telefonin tuaj. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”NlAUYJj_Q7g”]

LEXO EDHE:  A është iPhone 11 Pro Max telefoni më i rëndë prodhuar ndonjëherë?

Tags >

iphone