Lajmet

Shërbimi cloud Blox lançon një aplikacion desktop për Windows dhe Mac

Publikuar , 15 Qershor 2017
0
“Ky është destinacioni final. Me Box Drive përdoruesit do të kenë akses të palimituar në të dhënat e tyre nga desktopi,” tha shefi ekzekutiv Aaron Levie. Shërbimi cloud Blox lançon një aplikacion desktop për Windows dhe Mac

Përdorni shërbimin cloud të Box? Tashmë është më e lehtë të aksesoni të dhënat dhe skedarët tuaj nga kompjuteri.

Kompania prezantoi Box Drive, një aplikacion desktop që funksionon me Windows dhe MacOS. Njerëzit do të mund të editojnë, gjejnë, krijojnë dhe shpërndajnë skedarë pa pasur nevojë të qasen nga shfletuesi.

“Ky është destinacioni final. Me Box Drive përdoruesit do të kenë akses të palimituar në të dhënat e tyre nga desktopi,” tha shefi ekzekutiv Aaron Levie.

Ai beson se aplikacioni i ri do të ulë kostot IT për kompanitë. Aplikacioni është falas por sipërmarrje të mëdha si General Electric, P&G dhe the Gap do të paguajnë për funksionalitete të zgjeruara. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Banka e Shqipërisë heq licencën për "Pay & Go"