Lajmet

Shërbimi muzikor Rdio përhapet edhe në 9 shtete të reja në Evropë dhe Azi

Publikuar , 20 Maj 2014
0
Shërbimi muzikor Rdio përhapet edhe në 9 shtete të reja në Evropë dhe Azi

rdio-logoShërbimi muzikor me pagesë Rdio tashmë është i disponueshëm në 60 shtete pasi i ka shtuar listës së saj të mbështetjes edhe 9 vende të reja në Evropë dhe Azi raporton Billboard. Tregjet e reja janë: Indonezi, Filipine, Tajlandë, Singapor, Greqi, Qipro, Kroaci, Sllovaki dhe Slloveni.

Ky grup i ri duhet të shtojë me shumë gjasa rreth 440 milion përdorues të ri potenciial, sipas një statistike të fundit të censusit. Nëse ju jeni një abonues në shërbimin e Rdio, ju mund të festoni lançimin e listave të këngëve të 60 vendeve që sjell muzikë nga çdo cep i globit. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Në dyshim organizimi i shfaqjes teknologjike mobile më të madhe në botë për shkak të koronavirusit