Analiza

Shikoni modelin e kampusit të ri të Apple

Publikuar , 14 Tetor 2013
0
Shikoni modelin e kampusit të ri të Apple

applecampus
“Spaceship” siç e quajnë disa, është kampusi i ri i Apple i prezantuar dy vite më parë, ndërsa në të do të vendosen madje 12.000 punëtorë të kësaj kompanie.

Kampusi ndodhet në Cupertino të Kalifornisë, ndërsa në internet janë publikuar disa fotografi që tregojnë modelin e këtij kampusi i cili duket fantastik. Shumë sipërfaqe e gjelbëruar, energji solare dhe sipërfaqe me xhama e karakterizojnë këtë kampus.

Rreth këtij kampusi ndodhet edhe palestra për vrapim, ndërsa vetëm qendra e fitnesit shtrihet në 45.000 metra katrorë. Për më shumë detaje mund të shihni videon. (PCWorld Albanian)

 

LEXO EDHE:  E bujshme, Apple dhe Qualcomm "ulin" armët

Tags >

Apple
Lajmet e fundit>