Lajmet

Shitet gjigandi i hostimit One.com

Publikuar , 24 Dhjetor 2018
0
Cinven e kishte blerë Host Europe dy vite më parë për 668 milionë dollarë. Shitet gjigandi i hostimit One.com

Një prej ofruesve më të mëdhenj në Evropë të emrave të domainit dhe hostimit në ueb, One.com, u ble nga Cinven, një tjetër emër i njohur për industrinë.

Të dhënat rreth marrëveshjes nuk janë zbuluar por Cinven ishte kompania e cila shiti Host Europe në 2016-ën për 1.8 miliardë dollarë tek GoDaddy.

Cinven e kishte blerë Host Europe dy vite më parë për 668 milionë dollarë.

One.com ka 1.5 milion konsumatorë kryesisht në Evropën Veriore. /CIO Albanian

LEXO EDHE:  Telekom Albania dhe ALBtelecom afat deri më 9 Shtator për blerjen e frekuencave që do të rrisin shpejtësinë e internetit 4G

Tags >

One