Harduer

Shitje rekord të Galaxy S8 dhe S8+ në Korenë e Jugut

Publikuar , 11 Prill 2017
0
Për ta vendosur këtë shifër në perspektivë, i bie që ky telefonë ketë korrë 2.75 herë më shumë sukses sesa Note 7 dhe 5.5 herë më shumë sesa Galaxy S7 dhe S7 Edge. Shitje rekord të Galaxy S8 dhe S8+ në Korenë e Jugut Photo Source: CNBC

Gjatë fundjavës filluan porositë e Samsung Galaxy S8 në Korenë e Jugut dhe informacionet paraprake tregojnë shifra rekord. Sipas ZDNet Koreano Jugorët porositën 550,000 Galaxy S8 dhe S8+ brenda dy ditësh.

Për ta vendosur këtë shifër në perspektivë, i bie që ky telefon korrë 2.75 herë më shumë sukses sesa Note 7 dhe 5.5 herë më shumë sesa Galaxy S7 dhe S7 Edge.

Raportohet e Galaxy S8+ me 6GB RAM dhe 128GB memorje të brendshme të jetë edhe më i kërkuari. Kjo kërkesë e lartë vjen pas një fushatë të egër reklamimi nga kompania.

Gjithashtu boshllëku që la Note 7-ta vitin e kaluar duket të ketë shtuar urinë e konsumatorëve. Koreano Jugorët do të jenë të parët që marrin telefonin më të fundit të Samsung. Më 21 Prill telefoni del në shitje në mbarë botën. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Marka Kineze e smartfonëve që po pushton tregun Evropian