Harduer

Shitjet e Samsung Galaxy S8-ës 15% më të larta sesa S7

Publikuar , 18 Korrik 2017
0
Por këto spekulime duke të kenë qenë thjeshtë spekulime. Në një konferencë në Taipei, CEO i Samsung Dj Koh tha se Galaxy S8 ka patur shitjet rekord. Shitjet e Samsung Galaxy S8-ës 15% më të larta sesa S7 Photo Source: DigitalTrends

Samsung Galaxy S8 ka qenë jashtzakonisht popullor në mesin e konsumatorëve ndërsa kompania ka shitur 5 milion njësi vetëm në muajin e parë.

Por pavarësisht një fillimi të mbarë, ka patur spekulimet se shitjet jan ngadalësuar dhe janë poshtë atyre të Galaxy S7 për të njëjtën periudhë kohore.

Por këto spekulime duke të kenë qenë thjeshtë spekulime. Në një konferencë në Taipei, CEO i Samsung Dj Koh tha se Galaxy S8 ka patur shitjet rekord.

Ai tha se në këtë pikë shitjet e Galaxy S8 dhe S8 Plus janë 15% më të larta sesa të paraardhësve.

Koh vendosi të mos jepte shifra por tha se shitjet e larta do të vijojnë edhe për tre mujorin e tretë dhe të katërt të këtij viti. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Samsung Galaxy S11 do të ketë ekran 120Hz